Rehabilitační masáž
Rehabilitační masáž je určena pro všechny, kteří mají problém s určitou partii těla. Nejčastěji je vyhledávána při bolestech páteře, uvolňuje svaly a klouby, zlepšuje prokrvení a ztuhlost svalů, ale také působí velice efektivně na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů i nervové soustavy. Tato masáž je prováděná buď fyzioterapeutem, nebo jinak zdravotně vzdělaným terapeutem.
Rehabilitační masáž, stejně tak jako ostatní masáže, musí být prováděna bez intenzivní bolesti a násilí. Pociťuje li masírovaný bolest dochází k reflexnímu stažení svalů a navození opačného efektu, než kterého je třeba dosáhnout. Ideální je, když rehabilitační masáž působí preventivně, místo řešení konkrétního problému je spíše uvolňující relaxací. Lidé nejvíce vyžadují promasírování zad a šíje. Po stránce rehabilitační či relaxační je však masáž celého těla mnohem příjemnější a užitečnější.
Rehabilitační masáž je účinná i jednorázově, ale při pravidelné masáži budete pozorovat zlepšení nálady, kondice, příliv energie a chuti do života. Pravidelná masáž odstraní bolest a zlepší pohyb vašeho těla.
Účinky masáže
- zlepšuje a uvolňuje pohyblivost kloubů
- odvádí toxiny z těla – očišťuje
- prokrvuje
- posiluje metabolismus
- prohřívací pepřový olej je vhodný na lupenku
Používané masážní techniky
- mobilizaci
- trakci
- míčkování
- stimulaci (dráždění) kůže
- podkoží a svalu hlazením
- protažením
- kartáčováním nebo tlakem
- reflexní
- akupresurní
- vazivovou a periostální masáž
Délka trvání masáže
- cca 20 – 80 minut
- opakování masáže dle problémů masírovaného cca 1x –2x týdně, preventivní masáž cca 1x měsíčně
Kdy a pro koho je masáž nevhodná?
- onemocnění štítné žlázy
- těhotenství
- nádorová onemocnění
- infekční a virová onemocnění